search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 500 151 115tel. (0-29) 742-45-59
e-mail: sp5@wyszkow.eu

Wydarzenia

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

27.06.2018
w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

Piątek - 22 czerwca 2018 roku w SP 5 na Polonezie zabrzmiał ostatni już szkolny dzwonek. Ku radości wszystkich uczniów nadszedł upragniony wypoczynek czyli – WAKACJE.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla całej szkolnej społeczności  odbyło się tradycyjnie w hali sportowej WOSiR o godz. 10.00
Zebrani licznie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście na wstępie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów.

                     Następnie do hali wprowadzono poczty sztandarowe i wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy.
Pan dyrektor Z. Szczerba dokonał podsumowania długiego i pracowitego roku szkolnego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Wyróżnił najlepsze pod względem nauki w szkole następujące klasy:

- IV b  wych. B. Beszterda  średnia klasy  - 4,80
- V d   wych. W. Wysocka  średnia klasy  - 4,42
- VI d  wych. E. Orzoł  średnia klasy  - 4,49
- VII c  wych. E. Zawisza  średnia klasy  - 4,23
- II b  gimnazjum  wych. B. Michalak  średnia klasy  - 4,21
- III b gimnazjum  wych. K. Szczuka-Wiśniewska  średnia klasy  - 4,55

Prymusem szkoły została uczennica klasy III b gimnazjum  ze średnią ocen  5,39.

Pan dyrektor wyróżnił i gratulował sukcesów w nauce tegorocznym laureatom konkursów wojewódzkich – uczniom klas gimnazjalnych. Ostatnie swe słowa    Z. Szczerba skierował do absolwentów szkoły, życząc im aby w przyszłości dokonywali właściwych życiowych wyborów. „Rok szkolny 2017/18 uważam za zakończony” – dodał.  Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która życzyła wszystkim uczniom radosnych, miłych i bezpiecznych wakacji.  Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców wręczyła nagrody uczniom za osiągnięcia  w nauce i sporcie. Wielkie gratulacje i udanych wakacji.
GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27.06.2018
W tym roku gospodarzem gminnego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 była Szkoła Podstawowa nr5 w Wyszkowie. Nauczyciele i uczniowie tej szkoły przygotowali wspaniały program artystyczny. W hali WOSiR zgromadzili się najlepsi uczniowie i nauczyciele SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 w Leszczydole-Nowinach, SP w Lucynowie, SP w Rybnie, SP w Leszczydole Starym, I JSP "Language" oraz wygaszanych gimnazjów.
W hali WOSiR zgromadzili się najlepsi uczniowie i nauczyciele SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 w Leszczydole-Nowinach, SP w Lucynowie, SP w Rybnie, SP w Leszczydole Starym, I JSP "Language" oraz wygaszanych gimnazjów.
Podsumowanie rocznej pracy Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”

Podsumowanie rocznej pracy Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”

25.06.2018
W tym roku szkolnym spotkania Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”  odbywały się w każdy piątek od godziny 13.00 do 14.00.
Z uwagi na dużą liczbę chętnych,  uczniowie podzieleni byli na dwie grupy – młodszą, czyli klasy I i starszą -  klasy II i III – spotykaliśmy  się co dwa tygodnie na godzinnych  zajęciach.

           Kluby Młodego Odkrywcy to projekt koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Misją tego typu Klubów jest zaciekawienie nauką, wspieranie rozwoju i doskonalenie kompetencji społecznych dzieci poprzez samodzielne odkrywanie świata. Klubowicze  wykonywali  eksperymenty, które na ogół inspirowane były scenariuszami zaczerpniętymi ze strony internetowej Centrum Nauki Kopernik, ale zdarzały się też inne inspiracje oraz różne publikacje, jak „Eksperymentuj z dzieckiem” Jarosław Wasilewski, „Niesamowite eksperymenty” Trevor Cook.

           „ Świetliki” prezentowały swoją pracę podczas dnia otwartego dla przedszkoli. Na wiosnę byliśmy w Planetarium CNK. Zajęcia odbywały się także w terenie. Poniżej fotorelacja z niektórych tegorocznych spotkań. 

Opiekun KMO „Świetliki”
Ewa Koch
 

 
Wycieczka do Poznania, Berlina, na Tropical Island’s, Gniezna i Biskupina

Wycieczka do Poznania, Berlina, na Tropical Island’s, Gniezna i Biskupina

25.06.2018
W dniach 12 – 15 czerwca 2018 r. klasy 5e, 6a i 7b wraz z wychowawczyniami Moniką Kryszkiewicz, Oksaną Pawłowicz i Ewą Winiarską uczestniczyły w kilkudniowej wycieczce.
Pierwszym punktem wyjazdu był Poznań. Zwiedzanie zaczęliśmy od jednego z najstarszych polskich kościołów  - Bazyliki Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.

W podziemiach, w rezerwacie archeologicznym widzieliśmy fragmenty katedry preromańskiej i romańskiej a także relikty grobowców, prawdopodobnie grobowce pierwszych władców Polski.

Następnie spacerowaliśmy po Starym Mieście, podziwiając Ratusz, Stary Rynek i piękne kamieniczki. Nie widzieliśmy na ratuszowym zegarze trykających się koziołków, ale wypatrzyliśmy je w innym miejscu Starego Miasta.

Kolejnym punktem był całodniowy pobyt w tropikalnym parku rozrywki i wypoczynku w Niemczech,  Tropical Island’s. Czekały tam na nas przeróżne atrakcje: Wioska Tropikalna, spacer po Tropikalnym Lesie, wypoczynek nad Morzem Południowym z piaszczystą plażą, zjeżdżalnie i wodospady.
Trzeciego dnia zwiedzaliśmy Berlin. Zgłębianie tego ogromnego miasta wraz  z przewodnikiem zaczęliśmy od Muru Berlińskiego i Alexanderplatz. Następnie widzieliśmy Wyspę Muzeów, budynek Reichstagu – gmach parlamentu, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy (Holocaust Mahnnal), Bramę Brandenburska, Checkpoint Charlie – przejście między NRD a Berlinem Zachodnim. Miasto jest przepełnione ogromnymi pięknymi budowlami, ale jednocześnie jest pełne zieleni.

Ostatniego dnia zwiedzaliśmy Bazylikę Archikatedralną w Gnieźnie ze słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi, spacerowaliśmy po urokliwym Starym Mieście. Następnie przejechaliśmy do Biskupina do Rezerwatu Archeologicznego.

Wycieczka była bardzo udana, przez cały czas towarzyszyła nam idealna pogoda. Przywieźliśmy do Wyszkowa mnóstwo wrażeń, dobry humor i niezliczone ilości pamiątek.
 
Konkursu fotograficzny „Matematyka w naturze”

Konkursu fotograficzny „Matematyka w naturze”

25.06.2018
Dnia 6 czerwca 2018 r. rozstrzygnięto szkolny konkurs fotograficzny, który odbywa
się kolejny rok pod hasłem głównym „Matematyka w naturze”.
Tegoroczna tematyka konkursu brzmiała „Majówka z matematyką”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań otaczającą przyrodą, zachęcenie do obserwacji i utrwalania na zdjęciach zjawisk, roślin, zwierząt z odniesieniem do matematyki dotyczącym  wyszukiwania kształtów, liczb, symetrii itp.
 Konkurs skierowany był do wszystkich uczniów klas IV- VII oraz do klas gimnazjalnych.

Przyznano następujące lokaty:

            I miejsce:                    Malwina Bluszko  kl. VI c
                                                          
            II miejsce:                   Maja Budniak kl. VI c
                                               Rafał Łysik  kl. V d

            III miejsce:                  Zuzanna Kozłowska kl. V d
                                               Julia Salwin kl. V d

Wyróżnienia otrzymali:
                 

Oliwia Ostaszewska kl. V d
Marta Sadowska kl. VII c
Aleksandra Sztorc kl. II a
Weronika Karłowicz kl. III a
           
Zdjęcia wyróżnione w konkursie oraz zdjęcia uczestników zostały wyeksponowane na wystawie na holu szkolnym.
 
 
1 2 3