search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 500 151 115tel. (0-29) 742-45-59
e-mail: sp5@wyszkow.eu

Wydarzenia

SIATKARZE UKS ,,POLONEZ” W RYNIE - Ubi concordia, ibi victoria!

SIATKARZE UKS ,,POLONEZ” W RYNIE - Ubi concordia, ibi victoria!

31.08.2018
Od 6 do 15 sierpnia 2018r. 76 dzieci i młodzieży z UKS ,,Polonez” Wyszków – sekcja piłka siatkowa przebywało na obozie sportowo – rekreacyjnym w Rynie.
W obozie brały udział dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Celem obozu było przygotowanie zawodników do sezonu 2018/2019 oraz miłe spędzenie czasu wakacyjnego. Po przyjeździe uczestnicy zostali zakwaterowani w domkach 4 - 7 osobowych w Ośrodku Żeglarsko – Wypoczynkowym ,,Wichrowe Wzgórza”, położonym nad Jeziorem Ryńskim.

 Na obozie były serwowane trzy posiłki dziennie (śniadania, obiad, kolacja). Jedzenie było smaczne i zdrowe, dostosowane do potrzeb żywieniowych młodych sportowców. Apetyt wszystkim dopisywał i talerze w mgnieniu oka robiły się puste.

Program pobytu obejmował  zajęcia treningowe na lądzie i w wodzie oraz  atrakcje turystyczne. Codziennie odbywały się trzy bloki zajęć ruchowych:
- blok poranny – zajęcia ogólnorozwojowe w terenie nad Jeziorem Ryńskim lub w hali sportowej,
- blok popołudniowy – zajęcia z piłki siatkowej w hali sportowej oraz na boiskach do piłki plażowej i nożnej,  
- blok wieczorny – zajęcia rekreacyjne, które najczęściej odbywały się nad jeziorem.

            W programie była też nauka sportów wodnych, a także kąpiele w  jeziorze pod czujnym okiem ratownika i trenerów. Dużo radości uczestnikom sprawiało pływanie na rowerkach wodnych i kajakach po Jeziorze Ryńskim. Niezapomniane chwile  dzieci spędziły w Parku Wodnym ,,Tropikana” w Mikołajkach, gdzie korzystały z basenów, zjeżdżalni, saun i jaskini śnieżno – lodowej.

Młodzież uczestniczyła też w żywej lekcji historii, która odbyła się w zamku krzyżackim z XIV wieku w Rynie. Zobaczyliśmy  tutaj komnaty zamkowe, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia: hełmy  i szyszaki normańskie, czekany, topory rycerskie oraz włócznie na zwierza.

Po południu odbywały się spacery po uroczym mieście, dyskoteka na plaży, mecze w piłkę nożną i siatkową czy grill. Każdy z młodych sportowców otrzymał na pamiątkę koszulkę.

Podczas pobytu na Mazurach została utworzona strona na Facebooku UKS Polonez – piłka siatkowa, na której na bieżąco umieszczano zdjęcia z obozu. Zachęcamy wszystkich do zaglądania na nią i lajkowania.

Dziesięć dni spędzone w przepięknie położonym Rynie minęły wszystkim bardzo szybko.
O poprawę sprawności fizycznej sportowców podczas obozu dbała kadra trenerska w składzie: Sylwia Głuc, Marta Wójcik, Kamil Gajewski, Maciej Główczyński,  Zbigniew Malinowski oraz Dariusz Roszkowski - organizator. Natomiast nad sprawnym i bezpiecznym jego przebiegiem czuwał Paweł Baranowski – kierownik obozu.

Mamy nadzieję, że praca treningowa wykonana podczas zgrupowania zaowocuje sukcesami  w  rywalizacji w nadchodzącym sezonie.
Trenerzy i kierownik serdecznie dziękują  obozowiczom za miłą atmosferę oraz za zaangażowanie i wytrwałość na treningach. Kolejny wspólny wakacyjny wyjazd już za rok!                             
                                                                           Do zobaczenia !
                                                                                                                                
 
Kolejne spotkanie z młodzieżą z Heide

Kolejne spotkanie z młodzieżą z Heide

26.06.2018

W dniach 30.0 -08.06.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowe nr 5 wyjechali na kolejne spotkanie z młodzieżą z Heide.  Ze szkołą partneską Friedrich Elvers Schule –Forderszentrum Heide  Europaschule współpraca kwitnie już 3 lata. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej  Współpracy Młodzieży.
Młodzież przez 7 dni realizowała wspólne bardzo ciekawy program.. Uczniowie zwiedzali wiele pięknych miejsc, odwiedzili Klimahas w Bremenhaven, popłynęli na wyspę morza północnego- Heillig Hooge. Mieli okazję odbyć Wattwanderung ( pieszą wycieczkę po morzu Wattowym ) w Parku Narodowym Schelzwig- Holstein wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Gościnnie wzięliśmy dział  wraz z 2500 innymi uczniami szkół niemieckich  w teście sprawności fizycznej  na plaży w ST. Peter Ording. Wspólne warsztaty malowania ceramiki pokazały że wszyscy możemy stworzyć coś pięknego. Na koniec odwiedziliśmy  miasto marcepana- Lubekę.  A w drodze powrotnej w Krausnick w okolicach Berlina odwiedziliśmy Tropical Island.

Nasze spotkanie było kolejną okazją budowania partnerstwa i poczucia europejskiej wspólnoty wśród młodzieży obu państw. Szczególne podziękowania dla opiekunów wymiany Pani Ewy Zawiszy i Ewy Teofilak.
 
                                                                                           Organizatorz  wymiany ;
                                                                                                 
                                                                                        Anna Szymańska-Grodzka
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2017/18

27.06.2018
w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie

Piątek - 22 czerwca 2018 roku w SP 5 na Polonezie zabrzmiał ostatni już szkolny dzwonek. Ku radości wszystkich uczniów nadszedł upragniony wypoczynek czyli – WAKACJE.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla całej szkolnej społeczności  odbyło się tradycyjnie w hali sportowej WOSiR o godz. 10.00
Zebrani licznie uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście na wstępie obejrzeli program artystyczny w wykonaniu naszych uczniów.

                     Następnie do hali wprowadzono poczty sztandarowe i wszyscy wspólnie zaśpiewali hymn państwowy.
Pan dyrektor Z. Szczerba dokonał podsumowania długiego i pracowitego roku szkolnego z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Wyróżnił najlepsze pod względem nauki w szkole następujące klasy:

- IV b  wych. B. Beszterda  średnia klasy  - 4,80
- V d   wych. W. Wysocka  średnia klasy  - 4,42
- VI d  wych. E. Orzoł  średnia klasy  - 4,49
- VII c  wych. E. Zawisza  średnia klasy  - 4,23
- II b  gimnazjum  wych. B. Michalak  średnia klasy  - 4,21
- III b gimnazjum  wych. K. Szczuka-Wiśniewska  średnia klasy  - 4,55

Prymusem szkoły została uczennica klasy III b gimnazjum  ze średnią ocen  5,39.

Pan dyrektor wyróżnił i gratulował sukcesów w nauce tegorocznym laureatom konkursów wojewódzkich – uczniom klas gimnazjalnych. Ostatnie swe słowa    Z. Szczerba skierował do absolwentów szkoły, życząc im aby w przyszłości dokonywali właściwych życiowych wyborów. „Rok szkolny 2017/18 uważam za zakończony” – dodał.  Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców, która życzyła wszystkim uczniom radosnych, miłych i bezpiecznych wakacji.  Dyrekcja szkoły i Rada Rodziców wręczyła nagrody uczniom za osiągnięcia  w nauce i sporcie. Wielkie gratulacje i udanych wakacji.
GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

GMINNE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

27.06.2018
W tym roku gospodarzem gminnego zakończenia roku szkolnego 2017/2018 była Szkoła Podstawowa nr5 w Wyszkowie. Nauczyciele i uczniowie tej szkoły przygotowali wspaniały program artystyczny. W hali WOSiR zgromadzili się najlepsi uczniowie i nauczyciele SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 w Leszczydole-Nowinach, SP w Lucynowie, SP w Rybnie, SP w Leszczydole Starym, I JSP "Language" oraz wygaszanych gimnazjów.
W hali WOSiR zgromadzili się najlepsi uczniowie i nauczyciele SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4, SP nr 5 w Leszczydole-Nowinach, SP w Lucynowie, SP w Rybnie, SP w Leszczydole Starym, I JSP "Language" oraz wygaszanych gimnazjów.
Podsumowanie rocznej pracy Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”

Podsumowanie rocznej pracy Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”

25.06.2018
W tym roku szkolnym spotkania Klubu Młodego Odkrywcy „Świetliki”  odbywały się w każdy piątek od godziny 13.00 do 14.00.
Z uwagi na dużą liczbę chętnych,  uczniowie podzieleni byli na dwie grupy – młodszą, czyli klasy I i starszą -  klasy II i III – spotykaliśmy  się co dwa tygodnie na godzinnych  zajęciach.

           Kluby Młodego Odkrywcy to projekt koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik. Misją tego typu Klubów jest zaciekawienie nauką, wspieranie rozwoju i doskonalenie kompetencji społecznych dzieci poprzez samodzielne odkrywanie świata. Klubowicze  wykonywali  eksperymenty, które na ogół inspirowane były scenariuszami zaczerpniętymi ze strony internetowej Centrum Nauki Kopernik, ale zdarzały się też inne inspiracje oraz różne publikacje, jak „Eksperymentuj z dzieckiem” Jarosław Wasilewski, „Niesamowite eksperymenty” Trevor Cook.

           „ Świetliki” prezentowały swoją pracę podczas dnia otwartego dla przedszkoli. Na wiosnę byliśmy w Planetarium CNK. Zajęcia odbywały się także w terenie. Poniżej fotorelacja z niektórych tegorocznych spotkań. 

Opiekun KMO „Świetliki”
Ewa Koch
 

 
1 2 3