search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 500 151 115tel. (0-29) 742-45-59
e-mail: zs.wyszkow@wp.pl

Wydarzenia

„Dla dzieci w Kenii”

„Dla dzieci w Kenii”

15.03.2018
  Uczennica naszej klasy – Ania wraz z rodzeństwem i rodzicami,  podczas ferii zimowych zwiedzała wiejską szkołę, niedaleko Mombasy w Kenii.
Dziewczynkę  zadziwiło to, iż dzieci nie mają własnych przyborów szkolnych i zabawek. Cała rodzina  postanowiła zrobić tym dzieciom niespodziankę. Nasza klasa wraz z uczniami i nauczycielami całej szkoły, również wsparli Anię w tym przedsięwzięciu. W dniach 26 II – 2 III 2018r w naszej sali rosła góra darów: artykułów szkolnych i zabawek. Zostały spakowane i wysłane. Do jednej z paczek dołączyliśmy list, który napisaliśmy podczas lekcji języka angielskiego.  
 Dziękujemy wszystkim za wsparcie.                                      
                                                                                        Uczniowie klasy III c                              
 
                                                                            Wychowawca Renata Zalewska
 
Wielkanoc tuż, tuż – wycieczka do Gąsiorowa

Wielkanoc tuż, tuż – wycieczka do Gąsiorowa

13.03.2018
                Uczniowie klas pierwszych oraz zerówki 5 i 6 marca 2018r. wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Gąsiorowo Młyn za Pułtuskiem.
Dzieci zapoznały się z historią miejsca, odwiedziły zagrody ze zwierzętami i pobawiły się na placu zabaw. Po zjedzeniu drugiego śniadania uczniowie podzieleni na grupy zajęli się lepieniem pierogów z pysznym farszem oraz wykonywaniem palemek wielkanocnych. Każdy uczeń miał możliwość wykazać się sprawnością manualną. Po pracach ręcznych prowadząca zajęcia p. Karolina opowiedziała dzieciom o tradycjach wielkanocnych na wsi. Potem był spacer w poszukiwaniu oznak wiosny. Po powrocie dzieci zjadły  smaczny posiłek – zupkę pomidorową i pierogi. Na koniec wszyscy bawili się przy ludowej muzyce. Wycieczka okazała się bardzo udana. Dzieci już nie mogą doczekać się kolejnego wyjazdu.
                                                                                                             Tekst: Magda Gorczyńska
Mistrz Ortografii klas III

Mistrz Ortografii klas III

07.03.2018
28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas III, który miał na celu propagowanie poprawności ortograficznej wśród uczniów.Do rywalizacji o tytuł Mistrza przystąpili przedstawiciele siedmiu klas trzecich (20 uczniów).
Uczestnicy uzupełniając tekst z lukami i rozwiązując rebusy ortograficzne wykazali się swoimi wielkimi umiejętnościami. Oto wyniki:
 
I miejsce – Zuzanna Urbanowska kl. III a integracyjna
II miejsce - Wiktor Gordikow kl. III e
III miejsce – Gabriela Perzanowska kl. III b
Wyróżnienia otrzymały: Ilona Wasilewska kl. III b
   Oliwia Stańczak kl. III c
   Iza Andrzejewska kl. III d
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy, a wszyscy uczestnicy drobne upominki.
 
Konkurs przygotowały panie: Małgorzata Gierek, Elżbieta Kwiatkowska,                   Katarzyna Baranowska.
 
Gratulujemy!
 
Tekst: Katarzyna Baranowska
 
WARSZTATY EDUKACYJNE Z KLOCKAMI LEGO.

WARSZTATY EDUKACYJNE Z KLOCKAMI LEGO.

28.02.2018
  Dnia 22 lutego 2018 roku klasa Id uczestniczyła w niezwykle ciekawych warsztatach edukacyjnych, opartych na klockach Lego. Zajęcia te miały na celu rozwijanie wyobraźni, samodzielnego myślenia oraz umiejętności pracy w grupie.
Dzieci podzielone przez instruktorów na kilka grupek, tworzyły i budowały "Średniowieczny zamek". Z wielkim zaangażowaniem i zapałem powstały: sala królewska, stajnia, targowisko, baszty, wieże, most zwodzony, które nastepnie złożone w całość, ukazały piękną, średniowieczną budowlę, wykonaną z kolorowych klocków. Po skończonej, twórczej pracy uczniowie podziwiali, komentowali i oglądali efekty swoich działań, aby następnie......... wszystko rozebrać! Trochę było szkoda.....

Na koniec, wszystkie dzieci bardzo szczęśliwe i zadowolone, entuzjastycznie podziękowały prowadzącym za ciekawą i nietypową lekcję historii.
 
 
opracowała K.Mroczkowska
Wzruszająca lekcja historii

Wzruszająca lekcja historii

27.02.2018
W dniu 23.02 – piątek - kl. Ie z wych. Bogumiłą Bórawską  - Sadluk uczestniczyła we wspaniałej lekcji z historii przeprowadzonej przez p. Helenę Świderską w Izbie Pamięci Narodowej.
Pani Helena przybliżyła dzieciom losy bohaterów AK walczących na terenie Wyszkowa, okolic i nie tylko. Przedstawiła i omówiła im postać p. D. Rytel ps. Mewa, p.S. Wróbel ps. Jaskółka, p. W. Mróz ps. Gawron, p. S. Sieradzkiego ps. Świst i p.  J. Rytel ps. Jur. Dzieci z wielkim przejęciem słuchały ciekawych, ale jakże tragicznych informacji przekazanych przez p. Heleną Świderską. Bardzo zainteresowała uczniów makieta akcji ,, Sieczychy’’ . Na zakończenie tej wspaniałej lekcji dzieci oglądały gabloty ze zdjęciami, rekwizytami wojennymi, mogły też nałożyć na głowę prawdziwy żołnierski hełm. Pani Helena przekazała uczniom bardzo dużo ważnych informacji, sposób w jaki przekazywała powodował, że dzieci z wielką ciekawością i uwagą słuchały, niejednemu zakręciła się nawet łza w oku, Dzieci obsypywały też p.  Helenę różnymi pytaniami. Lekcja ta z pewnością pozostanie na długo w pamięci uczniów i p. wychowawczyni.

Dziękujemy p. Heleno!!!
1 2 3