search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 911 92 230tel. (0-29) 11-25-44
    Zobacz dziennik
    Zobacz dziennik

    Wydarzenia

    Wyszkowskie Dni Nauki 2017 r.

    Wyszkowskie Dni Nauki 2017 r.

    15.06.2017
    13 czerwca słowo nauka było w Wyszkowie odmieniane przez wszystkie przypadki. Gmina Wyszków, Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica Filia w Wyszkowie oraz Gimnazjum nr 2 zaprosiło do udziału w siódmej edycji Wyszkowskiego Dnia Nauki. Hasło przewodnie wydarzenia brzmiało w tym roku: "Ekologicznie znaczy logicznie".



    -Celem imprezy jest promocja wyszkowskiej oświaty oraz prezentacja najlepszych projektów edukacyjnych, realizowanych przez wyszkowskie szkoły gimnazjalne, ponadgimnazjalne a w tym roku po raz pierwszy również przez szkoły podstawowe. WDN jest pięknym przykładem współpracy uczniów i nauczycieli ze szkół gminnych, powiatowych z uczelniami wyższymi. To też impreza promująca aktywność i pomysłowość uczniów - mówiła dyrektor Gimnazjum nr 2 Agnieszka Deptuła, witając licznie przybyłych gości, ludzi nauki, ale przede wszystkim wyszkowską młodzież.

    To z myślą o niej to wydarzenie. Równolegle na auli trwały wykłady i prelekcje, a w korytarzach i salach wykładowych Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica - prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez poszczególne placówki. Poczynając od podstawówek, poprzez gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, uczniowie i nauczyciele przygotowali naprawdę interesujące prezentacje.

    Podczas Wyszkowskich Dni Nauki w tym roku zaprezentowały się trzy najatrakcyjniejsze projekty z naszej szkoły;
    Projekt powstały przy współpracy z Polsko Niemiecką Współpracą Młodzieży Pani Anny Szymańskiej -Grodzkiej pt.” Morze Wattowe? Wyspy Fryzyjskie? Poznaj region naszej szkoły partnerskiej w Heide”. Wystawę z wymiany zaprezentowali uczniowie którzy wzięli  udział w wyjeździe do szkoły partnerskiej w Heide.

    Projekt Pani Bożeny Michalak przy pomocy której uczniowie klasy 1b wykonali następujące projekty edukacyjne: " Fauna i flora dorzecza Wisły. Jakie są walory krajobrazowe obszarów położonych w rejonie Wisły? Jak wygląda dorzecze Wisły? Jakie miasta leżą nad najdłuższą rzeką w Polsce?.
    Projekt Pani Elżbiety Roguckiej  pt.” Rośliny lecznicze i ich znaczenie w życiu człowieka”. Zrealizowany z uczniami kl. II d.
    Uczestnicy prezentacji projektów zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy oraz podziękowania.

    W dniach 26.09-01.10.2016 r. odbędzie się rewizyta naszej szkoły partnerskiej Friedrich Elvers Schule z Heide.  Tematem spotkania jest „ Czy znasz ten smak- ten język ? „ Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wymianie młodzieży szkolnej w kwietniu tego roku w Heide- teraz kolej na szkołę partnerską, by lepiej poznać nas, naszą szkołę, okolicę. Uczniowie będą realizowali w ww. dniach szeroki program kulturalno-edukacyjny z którego sprawozdanie pojawi się wkrótce na stronie internetowej naszej szkoły.

     Mamy nadzieję ,że wizyta niemieckiej młodzieży w naszej szkole będzie okazją do budowania partnerstwa i poczucia europejskiej wspólnoty wśród młodzieży obu państw.







    ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W ZESPOLE SZKÓŁ W WYSZKOWIE

    ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA W ZESPOLE SZKÓŁ W WYSZKOWIE

    18.05.2017
    7 kwietnia w Zespole Szkół na Polonezie odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia pod hasłem: Depresja – porozmawiajmy o niej.
    Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, a niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat.

    Ale depresji można zapobiegać i można ją leczyć. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zmniejszyć stygmatyzację związaną z tą chorobą i może zachęcić więcej osób do szukania pomocy.
    Ogólnym celem jednorocznej kampanii, która rozpoczęła się 10 października 2016, jest doprowadzenie do tego, aby we wszystkich krajach więcej osób cierpiących na depresję szukało pomocy i ją otrzymało.

    W szkole zorganizowano tematyczny konkurs plastyczny, a także przygotowano spotkania z młodzieżą, podczas których uczniowie w różnorodny sposób poszerzali swą wiedzę na temat depresji. Organizatorki spotkań: p. Psycholog Justyna Wóltańska oraz p. Anna Gołębiewska zwróciły szczególną uwagę na rolę, jaką mogą odegrać uczniowie w towarzyszeniu swoim przyjaciołom, kolegom w trudnych momentach życiowych, tak, by depresja nigdy ich nie dotknęła.

    Rozstrzygnięcie konkursu „Zbierajmy baterie”

    Rozstrzygnięcie konkursu „Zbierajmy baterie”

    26.06.2017
    Przez cały rok szkolny 2016/2017 w naszej szkole trwała zbiórka zużytych baterii. Akcja miała formę konkursu. Baterie były zbierane, następnie liczone i ważone. W tym roku zebraliśmy około 300 kg zużytych ogniw.
     Najlepsi w zbieraniu okazali się:

    I miejsce – Anna Szyller kl. IIIc (1550 sztuk)
    II miejsce – Julia Wysocka kl. III e
    III miejsce – Kamila Turek kl. II c i Patrycja Nowak kl. II b


    Wyróżnienia –     Kacper Frąckiewicz kl. II a
    Oliwia Jóźwiak kl. II a
    Piotr Noga kl. IIb
    Sebastian Ciszkowski kl. IVb
    Jagoda Kurpiewska kl. Vd
    Szymon Kortiuk IVc
    Judyta Romanowska IIb
    Najaktywniejszą klasą w zbieraniu była klasa IIb.


    Wszystkim uczniom biorącym udział w zbiórkach bardzo dziękujemy, a zwycięzcom gratulujemy. Mamy nadzieję, że ufundowane nagrody będą mobilizacją do dalszego aktywnego udziału w zbiórkach. Swoim zaangażowaniem w zbiórkę baterii przyczyniacie się do ochrony naszego środowiska oraz do pogłębiania świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

    Zbiórkę w klasach IV-VI koordynowały nauczycielki przyrody: Monika Kryszkiewicz i Katarzyna Sakowicz zaś w klasach I – III Katarzyna Baranowska.

    Tekst i foto: K. Baranowska


    Dalsze ciekawostki z życia klasy IIIe

    Dalsze ciekawostki z życia klasy IIIe

    27.06.2017
    Wycieczka do Torunia – 16.05.2017r.
                                         
    Nasza klasa wspólnie z klasą IIIa odbyła wycieczkę do Torunia, w programie było zwiedzanie Starówki, Planetarium oraz warsztaty kulinarne – wypiek pierniczków. Wycieczka należała do udanych, z pełnymi wrażeniami, pamiątkami , a także trochę zmęczeni wróciliśmy do Wyszkowa.

    Dzień Dziecka w naszej szkole.
    Ten dzień należał do wyjątkowych, uczniowie w tym dniu nie mieli zajęć lekcyjnych, w prezencie dostali batonika i soczek. W tym dniu uczniowie popisywali się zdolnościami sportowymi, były zawody konkurencyjne przygotowane przez nauczycieli w-f,  była też dyskoteka na patio oraz wyjście  - spacer na lody. Wszystkie dzieci w tym dniu były bardzo szczęśliwe.

    Akcja ogólnopolska,, Jak nie czytam, jak czytam’’
    Do tej akcji przyłączyła się też nasza klasa. Wszyscy uczniowie naszej szkoły na szkolnym boisku czytali przez 15 min. swoje ulubione książki. Widok był wspaniały, szkoda tylko , że tak rzadko są organizowane takie akcje.

    Obchodzenie urodzin i imienin.
    Uczniowie naszej klasy bardzo lubią obchodzić urodziny oraz imieniny ,  w tym dniu cała klasa śpiewa 100 lat, składa życzenia, a solenizant częstuje cukierkami.

    Udział w konkursach.
    Uczniowie naszej klasy chętnie biorą udział w różnych konkursach i zajmują znaczące miejsca. Jaś Antoniak zajął II miejsce w gminnym konkursie Omnibusik, a I miejsce w szkolnym Omnibusiku,  w literackim szkolnym  zajął I miejsce , a Antosia Kętla zajęła III miejsce w szkolnym literackim, w plastycznym szkolnym ,,Piramida żywienia’’ – Julcia Wysocka zajęła II miejsce, w fotograficznym Antosia zajęła I i III miejsce, w szkolnym ortograficznym Bartuś Pogorzelski zajął III miejsce, a Antosia II miejsce, Jaś Antoniak – III miejsce w szkolnym konkursie z języka angielskiego, Julcia Mikołajczyk – I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim, mnóstwo było wyróżnień oraz  dużo też konkursów plastycznych, w których nasza klasa również brała udział i zajmowała czołowe miejsca.

    Co jeszcze przed nami?
    W najbliższą środę – 21.06 nasza klasa ma wyjazd do Parku Linowego, ten wyjazd jest zorganizowany przez Rodziców i jest połączeniem kilku ważnych dat – Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka oraz pożegnanie naszej Pani . Wszyscy mamy nadzieję , że będzie to wyśmienita zabawa.

    Zakończenie Roku Szkolnego.
    23.06 – nareszcie koniec roku szkolnego i upragnione wakacje, które się należą wszystkim po ciężkim roku pracy, głownie uczniom.  Życzymy wszystkim Wesołych i słonecznych wakacji. Do zobaczenia po wakacjach!!!
    Co słychać w klasie 3 a? – wiosna 2017

    Co słychać w klasie 3 a? – wiosna 2017

    27.06.2017
    Kończymy naszą wspólną drogę!
    Kwiecień

    1. Od 3 do 5 kwietnia braliśmy udział w rekolekcjach wielkopostnych. Spotkania odbywały się w szkole i w kościele.

    2. 11 kwietnia 2017 odbyły się szkolne eliminacje do Wokalnego Konkursu Gminnego „… raz na ludowo”. Nasze koleżanki Julka Kuliś i Kinga Woźnica pięknie zaśpiewały piosenkę „Głęboka studzienka”. Dziewczynki zajęły I miejsce i tym samym dostały się na konkurs gminny. Gratulujemy!

    3. Wkrótce Wielkanoc. 12 kwietnia spotkaliśmy się przy „jajeczku” i złożyliśmy sobie życzenia. Atmosfera była radosna i świąteczna.

    4. 24 kwietnia w DK Hutnik obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Baśnie braci Grimm”. Piękna oprawa muzyczna, kolorowe stroje i wspaniała gra aktorów – bardzo nam się podobało.

    5.  Szkolny Konkurs Matematyczny „Główka pracuje” dla klas trzecich odbył się 26 kwietnia. Z naszej klasy wzięli w nim udział: Ania Gajdek, Kordian Kuchta, Oliwia Arnal i Oliwier Geski. Do Konkursu Gminnego zakwalifikowała się Oliwia zajmując w szkole I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za Oliwię!

    6. Julka Kuliś i Kinga Woźnica 27 kwietnia reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Wokalnym „…raz na ludowo” w Rybienku Leśnym. Dziewczynki pięknie zaśpiewały piosenkę „Głęboka studzienka”, ale konkurencja była mocna i nasze koleżanki ustąpiły miejsca innym wykonawcom. Dziewczynki przywiozły dyplomy i drobne nagrody. Gratulujemy występu i zdobytych nowych doświadczeń!

    7.  27 kwietnia odbyły się szkolne eliminacje do Gminnego Konkursu Czytelniczego dla klas trzecich. Nas reprezentowali: Julka Oniśk i Kordian Kuchta. Do dalszego etapu zakwalifikował się Kordian zajmując II miejsce. Zwycięzcom i uczestnikom eliminacji gratulujemy wiedzy!

    Maj

    1. 16 maja 2017 wyjechaliśmy na całodniową wycieczkę do Torunia. Podróż była długa. W Toruniu zwiedziliśmy Stare Miasto, ruiny zamku Krzyżackiego, katedrę. Widzieliśmy Krzywą Wieżę, Stary Żuraw i dom Mikołaja Kopernika. Na warsztatach piernikarskich piekliśmy aromatyczne pierniczki. Na koniec w Planetarium obejrzeliśmy seans pt. „Młody Mikołaj Kopernik”. Oczywiście nie zabrakło czasu na zakup pamiątek – bez tego wycieczka byłaby nieudana. Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni

    2. Gminny Konkurs Czytelniczy odbył się w Leszczydole Starym 17 maja. Kordian Kuchta zdobył na nim pamiątkowy dyplom i drobne nagrody, do zwycięstwa zabrakło mu naprawdę niewiele. Gratulujemy wyników i nowych doświadczeń!

    3. 26 maja wszystkie klasy trzecie pisały sprawdzian dyrektorski. Był to dla nas spory stres, ale mamy nadzieję, że poszło nam dobrze!

    4. Oliwia Arnal reprezentowała naszą szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym w Rybnie 26 maja 2017r. Sprawiła nam wielką niespodziankę zajmując II miejsce. To wielki sukces. Gratulujemy!

    Czerwiec

    1. 1 czerwca – Dzień Dziecka. Najpierw życzenia i niespodzianki od Naszych Kochanych Rodziców, a potem od Dyrekcji i Nauczycieli. Następnie odbyły się zawody sportowe – rywalizacja była zacięta, ale przegranych nie było, wszyscy okazali się zwycięzcami. Krótką przerwę spędziliśmy na słodkim poczęstunku. Na koniec była wspaniała zabawa przy muzyce. Chcielibyśmy, aby Dzień Dziecka był częściej;)

    2. Akcja propagowania czytelnictwa pt. „Jak nie czytam, jak czytam” odbyła się 2 czerwca. Wszyscy uczniowie i nauczyciele naszej szkoły czytali w jednym czasie i miejscu swoją ulubioną książkę. Mamy nadzieję, że po tej akcji przybędzie zwolenników czytania.

    3. 6 czerwca przedstawicielka naszej klasy Ania Gajdek wraz z innymi uczniami reprezentowała naszą szkołę w Gminnym Konkursie Wiedzowym „Omnibusik”. Dzieci wróciły z II miejscem, wyróżnieniami i dyplomami. Ani gratulujemy udziału w tym konkursie

    4. Deptak Taneczny 2017 pt. „NIEzwykła Rodzinka” odbył się 9 czerwca. Wśród tańczących była nasza koleżanka Julka Kuliś. Z dumą oglądaliśmy jej występ. Dziękujemy za możliwość obejrzenia tego ciekawego spektaklu!

    5. 12 czerwca Gabrysia Krzyżewska odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Wiosna”. Gratulujemy!
    6. Kolejnych sukcesów możemy pogratulować Kordianowi Kuchcie za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego oraz Kindze Woźnicy za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej. Rosną nam prawdziwi poligloci! Brawo!

    7. 19 czerwca nasza koleżanka Ola Rutka otrzymała informację, że zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie na Najładniejszy Zeszyt. Gratulujemy zwycięstwa!

    8. Klasa II b z Gimnazjum zaprosiła nas 20 czerwca na przedstawienie „Akademia Pana Kleksa” w ramach projektu „Młodzi młodszym”. Wspaniała oprawa muzyczna i gra aktorska zachęciły nas do przeczytania lektury. Dziękujemy uczniom i ich opiekunce p. Krystynie Szczuce Wiśniewskiej.

    9. 20 czerwca w Stajni Pasja na Skuszewie w odbyło się nasze spotkanie pożegnalne. Wystąpiliśmy przed naszymi Rodzicami z krótkim programem artystycznym, pożegnaliśmy naszą panią Magdę wierszykami i pięknym pamiątkowym albumem – to była dla niej prawdziwa niespodzianka. Potem były zabawy – przeciąganie liny i wyścigi na „nartach”. Zapoznaliśmy się też ze zwierzętami. Mogliśmy pojeździć na koniach i przejechać się przez las „ciuchcią”. Na koniec było ognisko z pieczeniem kiełbasek i swobodne zabawy. Impreza była bardzo udana. Szkoda, że to już koniec naszej wspólnej „przygody”. Żegnaj trzecia klaso!
                        
                        Opracowanie: Uczniowie klasy III a i pani Magda

    1 2 3 >