search 5+ mail godlo godlo
07-200 Wyszków, ul. Geodetów 45
tel. kom. (+48) 500 151 115tel. (0-29) 742-45-59
e-mail: zs.wyszkow@wp.pl

Wydarzenia

XIX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

XIX Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek

18.02.2018
Uczennice klasy IIIg Weronika Apelska i Zuzanna Jermacz reprezentowały naszą szkołę w XIX Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Wszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik"
               Uczennice klasy IIIg Weronika Apelska i Zuzanna Jermacz reprezentowały naszą szkołę w XIX Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Wszkowskim Ośrodku Kultury "Hutnik".  Dziewczynki zaśpiewały "Pastorałkę od serca do ucha"  zajmując  III miejsce. 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
DZIEŃ MARSZAŁKA

DZIEŃ MARSZAŁKA

15.02.2018
W poniedziałek 12 lutego 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 5 był obchodzony już po raz drugi Dzień Marszałka.
Pamiętamy, aby w tym dniu mieć w swoim ubiorze jakiś drobny element patriotyczny. Każda klasa mogła się wykazać pomysłowością i kreatywnością. Tego dnia dla klas młodszych O – III panie: L. Wilczyńska i K. Mroczkowska przygotowały ciekawą formę edukacyjnej zabawy. Na wstępie wszyscy uczniowie wspólnie głośno recytowali dobrze znany wiersz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Na dużym białym płótnie z napisem: „To ja - Polak mały” zostały zaznaczone kontury mapy Polski z podziałem na część górną białą i dolną czerwoną. Uczniowie składali na płótnie swoje pamiątkowe podpisy a następnie w przygotowanych dwóch pojemnikach z farbą białą i czerwoną moczyli dłonie i odbijali je na materiale. Po zakończonej zabawie, która sprawiła dzieciom wiele radości, zobaczyli ciekawy efekt końcowy. Pamiątkowe płótno zostanie umieszczone na jednym ze szkolnych holi.

Tekst i foto W. Kosińska
 
Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 5

Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej nr 5

15.02.2018
Tradycyjnie,  od wielu już lat w naszej szkole jest organizowana taneczna zabawa karnawałowa. Tegoroczny bal odbył się we wtorek 13 lutego 2018 roku dla uczniów klas 0 – III, na który licznie przybyły dzieci, rodzice, panie wychowawczynie i dyrekcja szkoły.
W taneczny rytm karnawałowych pląsów wprowadził  wszystkich uczeń starszej klasy gimnazjum Mateusz Jaszewski, który z powodzeniem zaśpiewał kilka znanych piosenek. Na parkiecie chętnie towarzyszyli mu uczniowie  z klas IV-VI. Potem zabawę przejęły młodsze dzieci. Nieśmiałych i niezdecydowanych zabawiały starsze koleżanki ze szkolnego Klubu Wolontariatu i gimnazjalistki z klasy  3b i 2b. Bajeczna, szalona zabawa porwała do wspólnych tańców nie tylko uczniów ale też panie nauczycielki i rodziców. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością w doborze tegorocznych strojów karnawałowych i dobrą znajomością tekstów wielu znanych przebojów muzycznych. Tegoroczny bal był kolorowy, wesoły i bardzo taneczny.

Tekst i foto W. Kosińska
WYWIADÓWKA TRÓJSTRONNA W 3B GIMNAZJUM

WYWIADÓWKA TRÓJSTRONNA W 3B GIMNAZJUM

13.02.2018
6 lutego w klasie 3b gimnazjum odbyła się wywiadówka trójstronna podsumowująca I semestr roku 2017/2018. Forma ta wpisała się na stałe do klasowego kalendarza, jest wyjątkową okazją do spotkań uczniów i rodziców z wychowawcą.
Tradycyjnie wydarzenie poprowadzili przedstawiciele samorządu klasowego. Młodzież przedstawiła prezentacje multimedialne i filmiki z odbytych imprez i wycieczek. Na zakończenie rodzice wzięli udział w quizie znajomości klasy i szkoły. Zwycięzcy otrzymali słodkie nagrody.

Radość ze wspólnego spotkania wzmocniły informacje o wynikach nauczania: średnia klasy – 4,49, 10 osób z wynikiem powyżej 4,75: Kinga Kalinowska, Wiktoria Jakubczak, Zuzia Dziedzic, Szymon Dawidczyk, Oliwia Radziszewska, Marysia Samsel, Paulina Skurzewska, Natalia Gałązka, Karol Głosek, Patrycja Obrębska; Szymon - finalista konkursów przedmiotowych  Mazowieckiego Kuratorium Oświaty z historii i wos-u, Maciej Oleksiak – jedyny przedstawiciel delegatury w Ostrołęce w konkursie o „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych i 80-tych”, Amelia Michalik, Kinga Kalinowska, Natalia Łukasiuk i Jeremi Sakowicz ze 100% frekwencją.

Krystyna Szczuka-Wiśniewska
 
UROCZYSTA GALA PODSUMOWANIA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W WYSZKOWIE I SEMESTR  2017/2018

UROCZYSTA GALA PODSUMOWANIA PRACY SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 5 W WYSZKOWIE I SEMESTR 2017/2018

08.02.2018
W wyszkowskim Domu Kultury Hutnik wieczorem 6 lutego 2018 roku odbyła się uroczysta gala podsumowania pracy szkoły po I semestrze nauki w roku szkolnym 2017/18.

PODSUMOWANIE I SEM. W ROKU SZKOLNYM 2017/2018
PREZENTACJA
 


Gospodarzem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 5 imienia Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie. Galę poprowadzili uczniowie Paulina Skurzewska i Krzysztof Szulęcki, którzy serdecznie powitali licznie przybyłych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne, przedstawicieli rady rodziców szkoły
i zaproszonych gości.
Program artystyczny przygotowany pod kierunkiem pań: Anny Ropelewskiej-Gerek i Marty Kwaśny a w nim popisy wokalne, taneczne
i aktorskie oklaskiwane były gromkimi brawami. Następnie podsumowania i omówienia pracy szkoły wzbogaconej o prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Ewę Zawiszę, dokonał dyrektor Z. Szczerba.
W dalszej części uroczystości 126 uczniów zostało wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu a ich rodzice
otrzymali listy gratulacyjne. Wspólne, pamiątkowe zdjęcia na deskach wyszkowskiej sceny utrwaliły ten wyjątkowy i sympatyczny wieczór.
 
 UCZNIOWIE WZOROWI SP5 (pobierz)

UCZNIOWIE WZOROWI ODDZIAŁÓW GIMNAZJALNYCH (pobierz)

1 2 3